Bezpłatne badania kolonoskopowe

15 czerwca 2012

Zapraszamy mieszkańców Powiatu Dzierżoniowskiego na bezpłatne badania kolonoskopowe wykonywane w ramach finansowanego przez Powiat Dzierżoniowski programu Profilaktyka Wczesnego Wykrywania Nowotworu Jelita Grubego – badania przesiewowe.

Do udziału w programie zapraszamy tych mieszkańców Powiatu Dzierżoniowskiego, u których wystąpiły zaburzenia rytmu wypróżniania, krwawienia z odbytu, niewyjaśnione spadki masy ciała:

• w wieku 45 – 65 lat, bez objawów klinicznych sugerujących istnienie raka jelita grubego i niezależnie od wywiadu rodzinnego,
  • w wieku 40-45 lat, bez objawów raka jelita grubego, które miały w rodzinie przynajmniej jednego krewnego pierwszego stopnia (rodzice, dzieci, rodzeństwo) z rakiem jelita grubego a którzy nie mieli wykonanego badania kolonoskopowego z środków Powiatu Dzierżoniowskiego – w ciągu ostatnich 3 lat.

Każda osoba, która zgłosi chęć udziału w programie otrzyma do wypełnienia ankietę dotyczącą danych osobowych, występowania niepokojących objawów, obciążenia genetycznego i przebytych chorób. Pacjent otrzyma także ulotkę informacyjną o celowości i przebiegu badania i formularzem zgody.

W ramach programu, do listopada 2012 roku przebadanych może zostać 163 mieszkańców naszego powiatu.

Obowiązuje wcześniejsza rejestracja: w poniedziałki, środy i piątki w godzinach 8-14 tel. 74 83 44 133

PRACOWNIA ENDOKOPII NZOZ SZPITALA POWIATOWEGO W DZIERŻONIOWIE SP. Z O.O. ul. Cicha 1, budynek A, 4 piętro