Dzień Dawcy Szpiku

23 maja 2014

Dnia 2 czerwca 2014 roku (poniedziałek) NZOZ Szpital Powiatowy w Dzierżoniowie Sp. z o.o. po raz kolejny będzie brał czynny udział w akcji „Dzień Dawcy Szpiku”. Podobnie jak w latach poprzednich, personel Szpitala zapewni opiekę medyczną nad dawcami.

Potrzeby są ogromne i istnieje duża grupa osób, która mogłaby powiększyć bazę dawców szpiku, jednak osoby te potrzebują impulsu by się zmobilizować – niektórzy nie wiedzą, jak bardzo jest to ważne, nie widzą, że mogliby pomóc, inni zaś myślą, że ich to nie dotyczy. Poprzez swój udział w akcji chcemy  zachęcić i przekonać, szczególnie młodych ludzi, że dzieląc się cząstką siebie mogą dokonać wielkich czynów – mogą pomóc wygrać komuś życie! Ponadto każdej osobie, która odda komórki macierzyste dając szansę na życie choremu, przysługuje w zależności od ilości pobrań odznaka i legitymacja „Dawcy Krwi” lub „Zasłużonego Dawcy Przeszczepu”, które upoważniają do korzystania poza kolejnością z Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej.

Serdecznie zapraszamy wszystkich potencjalnych dawców w godzinach od 11:00 do 17:00  do Zespołu Szkół Nr 3 w Dzierżoniowie przy ul. Słowiańskiej 6.

Więcej informacji na temat rejestracji znajdą Państwo na str.: http://ddz.doba.pl/?s=subsite&id=40368&mod=1