Dzień Pielęgniarki i Położnej

10 maja 2012

W czwartek 10 maja w restauracji Hi Life! odbyły się uroczyste obchody Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Dnia Położnej, zorganizowane przez Zarząd NZOZ Szpitala Powiatowego w Dzierżoniowie Sp. z o.o. przy wsparciu finansowym ze Starostwa Powiatowego.

Na zaproszenie organizatorów na uroczystość przybyło prawie 90 spośród 180 pracujących w Szpitalu Powiatowym w Dzierżoniowie pań pielęgniarek i położnych, przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie, władze Spółki oraz  dyrektorzy biur lokalnych parlamentarzystów.

Podczas uroczystości prezes szpitala Dariusz Brzeziński podziękował za trudną pracę wszystkim paniom oraz przekazał kwiaty na ręce naczelnej pielęgniarki Anny Jarowickiej-Baciejowskiej. Wraz z wicestarostą Dariuszem Kucharskim wręczył również nagrody 12 pielęgniarkom i położnym z  poszczególnych oddziałów szpitalnych. Każda z nagrodzonych pań otrzymała bon upominkowy na zabiegi kosmetyczne o wartości 500zł.

Głos zabrali również: w imieniu posła na Sejm RP Tomasza Smolarza ? Pani Barbara Gaweł, w imieniu posłanki na Sejm RP Haliny Szymiec-Raczyńskiej ? Adam Kołodziej oraz przewodniczący Rady Nadzorczej Szpitala ? Zbigniew Glanowski. Wszyscy podkreślali szczególną rolę jaką pełnią osoby wykonujące zawody położnej czy pielęgniarki i życzyli zgromadzonym paniom pomyślności w życiu zawodowym i osobistym.

Część oficjalną zakończył występ młodych artystów amatorów z Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury, wśród których największe uznanie zdobył pokaz tańca break-dance & poping w wykonaniu przebojowej Karolci Skrzypek z formacją.

Autor zdjęć: Piotr Szafran, Tygodnik Dzierżoniowski, http://www.tygodnik.dzierzoniowski.pl