Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej

9 maja 2014

12 maja w kalendarzu służby zdrowia to szczególny dzień – „Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej”. Historia tego święta nawiązuje do daty urodzin twórczyni pielęgniarstwa, Florencji Nightingale – inicjatorki pierwszej szkoły pielęgniarskiej.

Z tej okazji wszystkim pielęgniarkom, położnym i pielęgniarzom pragniemy złożyć najserdeczniejsze podziękowania za pełną poświęcenia misję. Zawód, który Państwo wybrali jest zawodem trudnym i odpowiedzialnym, wymagającym odwagi, pogody ducha oraz umiejętności radzenia sobie z przeciwnościami losu. W tej pracy spełniane są obowiązki wobec pacjenta  i jego potrzeb zdrowotnych, psychicznych, fizycznych oraz społecznych. Towarzyszycie człowiekowi w jego chorobie i cierpieniu, przy narodzinach   i umieraniu. Wasza serdeczność i uśmiech pomagają ludziom cierpiącym. Tylko Oni wiedzą, jak bardzo ważny jest Wasz wielki trud.

Agnieszka Krasnodębska i Maciej Smolarz

Zarząd NZOZ Szpitala Powiatowego w Dzierżoniowie Sp. z o.o.