Nowy ambulans od samorządów powiatu dzierżoniowskiego

15 września 2020

Dzięki wsparciu finansowemu samorządów naszego powiatu Dział Pomocy Doraźnej został wzbogacony o nowy ambulans. Środki finansowe zarówno na ambulans jak i na środki ochrony osobistej dla personelu przekazały następujące samorządy: Powiat Dzierżoniowski, Dzierżoniów, Bielawa, Pieszyce, Piława Górna, Niemcza, Gmina Dzierżoniów oraz Gmina Łagiewniki.

Nowy ambulans to VW Crafter wyposażony w centralną stację tlenową, nosze z napędem mechanicznym oraz z transporterem, krzesło kardiologiczne oraz radiotelefon. Dodatkowo szpital doposaży ambulans w defibrylator, respirator, pompę infuzyjną, butle tlenowe z reduktorami oraz w nosze podbierakowe. Dodatkowo szpital doposaży pojazd w defibrylator, respirator, pompę infuzyjną, butle tlenowe z reduktorami oraz w nosze podbierakowe oraz ssak.

Serdecznie dziękujemy wszystkim samorządom za dostrzeżenie potrzeb naszego szpitala oraz wsparcie w tak trudnym czasie pandemii.