NOWY TOMOGRAF KOMPUTEROWY!

31 października 2014

Szpital w trosce o jakość leczenia i bezpieczeństwo pacjentów, wciąż inwestuje w nowoczesny sprzęt diagnostyczny – przed tygodniem zainstalowano nowy tomograf komputerowy.

Maciej Smolarz – Członek Zarządu, Dyrektor ds. Inwestycji i Rozwoju NZOZ Szpitala Powiatowego w Dzierżoniowie Sp. z o.o., autor i realizator całego przedsięwzięcia, wskazuje na zalety nowego, 16-rzędowego tomografu: możliwość wykrywania dużo drobniejszych zmian chorobowych, skrócenie czasu trwania badania, zredukowanie dawki promieniowania, możliwość dokonywania pomiarów objętościowych, zmniejszenie ilości podawanego kontrastu, a co za tym idzie zwiększenie komfortu badania pacjenta i przede wszystkim zmniejszenie ryzyka powikłań.

Przy wymianie starego urządzenia na nowe trzeba było dostosować zarówno przyłącze elektryczne jak i samą pracownię TK. Wraz z dzierżawą tomografu Spółka zainwestowała w nowoczesną, komputerową stację lekarską i stację technika, robota do zapisu płyt CD oraz oprogramowanie do obsługi radiologii. Wszystko to wraz z planowanym w najbliższym czasie zakupem skanera płyt obrazowych i uruchomieniem elektronicznego systemu archiwizacji i transmisji obrazu, stanowić będzie kompletne ucyfrowienie radiologii w dzierżoniowskim szpitalu.

Kolejnym etapem realizacji planu inwestycyjnego w Spółce będzie przeniesienie pracowni USG w bezpośrednie sąsiedztwo pracowni RTG i TK oraz utworzenie centralnej rejestracji do wszystkich pracowni diagnostyki obrazowej. Prace związane z tym przedsięwzięciem są już na ukończeniu, a kolejny, nowoczesny aparat ultrasonograficzny klasy klinicznej został zakupiony w kwietniu bieżącego roku.