Oficjalne otwarcie pracowni RTG i TK

2 stycznia 2019

19 grudnia 2018 r. w NZOZ Szpitalu Powiatowym w Dzierżoniowie Sp. z o.o. odbyło się oficjalne otwarcie Pracowni Tomografii Komputerowej oraz Pracowni  RTG. Na uroczystość otwarcia przybyli zaproszeni goście. Szpital w trosce o jakość leczenia i bezpieczeństwo pacjentów, wciąż inwestuje w nowoczesny sprzęt diagnostyczny. W nowych aparatach dawka promieniowania na którą narażony jest pacjent podczas badania, została znacznie zmniejszona w stosunku do aparatów starszej generacji. Dzięki cyfryzacji wynik badania jest dostępny praktycznie od razu, a pacjent zyskuje pewność diagnostyczną dzięki wysokiej jakości obrazu i niezawodnemu działaniu. W trosce o najmłodszych pacjentów tomograf komputerowy wyposażony jest w specjalne protokoły do badań pediatrycznych. Pracownie RTG i TK zostały dostosowane do potrzeb nowego sprzętu, a koszt eksploatacji samych urządzeń jest niższy niż dotychczas.