Otwarcie nowej Izby Przyjęć

7 marca 2012
W dniu 7 marca o godz. 13.00 odbyło się oficjalne otwarcie Izby Przyjęć w nowym pawilonie szpitalnym. Uroczystego przecięcia wstęgi wraz z Prezesem Szpitala dokonał Starosta Dzierżoniowski oraz parlamentarzyści Ziemi Dzierżoniowskiej. Pan Starosta wręczył Panu Prezesowi z tej okazji upominek i jako organ właścicielski podtrzymał deklarację wspomagania finansowego Szpitala w ciągu najbliższych lat.

Od dziś pacjenci przyjmowani są w nowej lokalizacji, tym samym wejście główne do szpitala zostało przeniesione do nowego pawilonu, a karetki pogotowia przywożą pacjentów na tzw. ciepły podjazd. Otwarcie Izby Przyjęć wieńczy dzieło budowy nowego pawilonu szpitalnego w naszym Szpitalu. W następnej kolejności zostanie uruchomiony Dział Pomocy Doraźnej oraz Blok operacyjny, wymaga to jednak poczynienia kolejnych, kosztochłonnych inwestycji polegających na zakupie niezbędnego sprzętu oraz wyposażenia.

Liczymy na to, że dzięki pomocy Starostwa powiatowego uda się tego dokonać jak najszybciej.