„SZPITAL W UNII EUROPEJSKIEJ OCZAMI MAŁEGO PACJENTA”

12 sierpnia 2014

Miło nam poinformować, iż Ministerstwo Zdrowia już po raz czwarty organizuje konkurs plastyczny pn. „Szpital w Unii Europejskiej oczami małego pacjenta”. Z tej okazji NZOZ Szpital Powiatowy w Dzierżoniowie Sp. z o.o. został zaproszony do współpracy przy jego realizacji.

Projekt ten skierowany jest do dzieci oraz młodzieży w wieku do 16 lat, które w okresie jego trwania będą hospitalizowane w Szpitalu. Konkurs trwać będzie od sierpnia do 21 października 2014 roku. Rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie nagród planowane jest w okresie zimowym. Warunkiem udziału w nim jest przesłanie pracy oraz prawidłowo wypełnionego Kuponu Konkursowego na adres organizatora. Szczegółowe informacje zawarte są w Regulaminie Konkursu.

Konkurs jest podzielony na trzy kategorie wiekowe:

• I kategoria – dzieci w wieku do 7 lat,
  • II kategoria – dzieci w wielu 8 – 12 lat,
  • III kategoria – młodzież w wieku 13 – 16 lat.

Prace powinny przedstawiać m.in. Szpital (rozumiany także jako Oddział Szpitalny) lub jedo elementy, np. nowoczesną aparaturę medyczną, nowe ambulanse, lądowisko dla helikopterów ratunkowych.

Prace będą zbierane na Oddziale Pediatrycznym w Bielawie i wspólnie wysłane do Departamentu Funduszy Europejskich w Ministerstwie Zdrowia, przy ul. Miodowej 15, 00-952 Warszawa.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu dostępne są na stronach internetowych: www.zdrowie.gov.pl, www.mz.gov.pl, www.csioz.gov.pl.

Konkurs plastyczny „Szpital w Unii Europejskiej oczami małego pacjenta” został objęty Honorowym Patronatem Ministra Zdrowia.