Termomodernizacja zakończona

18 lutego 2014

Dobiegł końca trwający od 2012 roku remont budynków Szpitali w Dzierżoniowie i Bielawie. Ostatnim etapem była termomodernizacja elewacji oraz wymiana instalacji związanej z mediami tych gmachów. W ramach prac wymieniono całą instalację centralnego ogrzewania, instalację ciepłej i zimnej wody użytkowej wraz z całą infrastrukturą, a także instalację hydrantową – przeciwpożarową. Odnowiono wnętrza oddziałów szpitalnych oraz Rehabilitacji, wymieniono okna i wykładziny podłogowe. Ponadto rozbudowano węzły sanitarne i utworzono izolatki dla pacjentów. Wyremontowane i ocieplone zostały elewacje i dachy budynków. W całym procesie termomodernizacji nie chodziło jednak wyłącznie o obniżenie kosztów ogrzewania i estetykę, choć i te nie są bez znaczenia. Jednym z celów była też poprawa komfortu pobytu pacjentów aby można było świadczyć pomoc medyczną na jeszcze wyższym poziomie.
Dofinansowanie na powyższe przedsięwzięcie zostało pozyskane z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego przy udziale środków Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie oraz w znacznej mierze ze środków własnych.