Udział NZOZ Szpitala Powiatowego w Dzierżoniowie Sp. z o.o. w realizacji ćwiczeń praktycznych z zakresu bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego

24 października 2016

Prezes Zarządu Maciej Smolarz wraz z Dyrektorem ds. medycznych lek. med. Wojciechem Błasiakiem byli uczestnikami ćwiczeń aplikacyjno – praktycznych z zakresu bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego pod kryptonimem „WiK 2016”, które odbyły się w dniach 21-21 października 2016 r na terenie Spółki Wodociągi i Kanalizacja w Dzierżoniowie.

Program ćwiczeń zgodnie z Planem Działania Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie został zrealizowany przy współpracy ze Spółką z o.o. Wodociągi i Kanalizacja w Dzierżoniowie, NZOZ Szpitalem Powiatowym w Dzierżoniowie Sp. z o.o. oraz powiatowymi służbami, inspekcjami, strażami Powiatu Dzierżoniowskiego.

Zgodnie z realizowanym harmonogramem dnia 20 października 2016 r.  Dyrektor ds. medycznych NZOZ Szpitala Powiatowego w Dzierżoniowie Sp. z o.o.  lek. med. Wojciech Błasiak przedstawił w swojej prezentacji procedury realizowane przez Szpital w przypadku zaistnienia zdarzeń kryzysowych.

Dnia 21 października 2016 r. odbył się pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej zrealizowany przez Zespół Ratownictwa Medycznego NZOZ Szpitala Powiatowego w Dzierżoniowie Sp. z o.o.

Podstawowym celem przedsięwzięcia było przygotowanie powiatowych jednostek organizacyjnych, służb, inspekcji i straży do reagowania w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowej oraz przećwiczenia wdrożonych procedur.