Szpital Powiatowy w Dzierżoniowie Nowoczesny sprzęt dla Oddziału Neonatologicznego - Szpital Powiatowy w Dzierżoniowie

Nowoczesny sprzęt dla Oddziału Neonatologicznego

Dzięki wsparciu Fundacji WOŚP Oddział Neonatologiczny w NZOZ Szpital Powiatowy w Dzierżoniowie Sp. z o.o otrzymał wysokiej klasy sprzęt medyczny: pulsoksymetr, lampę do fototerapii oraz 2 tzw. „ciepłe gniazdka” dla noworodków.

Nowoczesny pulsoksymetr pozwala bardzo szybko ocenić parametry życiowe małego Pacjenta takie jak natlenianie oraz akcja serca.

Żółtaczka u noworodków to często obserwowany problem w okresie noworodkowym. Oddział został doposażony w nowoczesną i bezpieczną lampę do fototerapii, dzięki której można jeszcze skuteczniej leczyć naszym najmłodszych Pacjentów, a tym samy skrócić ich czas pobytu w Oddziale.

„Ciepłe gniazdko” to nic innego jak materacyk grzewczy, który ogrzewa noworodka w łóżeczku. Pozwala na stosowanie fototerapii na sali przy mamie bez konieczności używania inkubatora.

Maluch leży bezpiecznie w „ciepłym gniazdku”, ma zapewnione leczenie, komfort i stały kontakt z mamą.

Wartość otrzymanego sprzętu to kwota: 58 359,24 zł

Dzięki tym urządzeniom możemy w bezpieczny, nowoczesny i przyjazny sposób sprawować opiekę nad naszymi małymi Pacjentami.

Oddział Neonatologiczny posiada również nowoczesny aparat USG. Każdy urodzony noworodek ma wykonywane badanie USG głowy oraz jamy brzusznej.

NASZYM CELEM JEST TWORZYĆ I DOSKONALIĆ WYSOKI STANDARD OPIEKI NAD MATKĄ I DZIECKIEM