KTG dla Oddziału Ginekologiczno-Położniczego

2 lutego 2021

Dzięki wsparciu Towarzystwa Ubezpieczeń  Wzajemnych  Polskiego Zakładu Ubezpieczeń Wzajemnych, Oddział Ginekologiczno-Położniczy został doposażony w bardzo nowoczesny system telemetrycznego badania okołoporodowego, umożliwiający ciągły zapis KTG dla 4 stanowisk jednocześnie. Koszt zakupu kardiotokografa został w całości sfinansowany ze środków z funduszu prewencyjnego TUW PZUW.

Kardiotokografia  to jedno z podstawowych badań w położnictwie. Dzięki KTG można  monitorować czynność serca płodu w ostatnich tygodniach ciąży. Pacjentka może nosić rejestrator lub można wykonywać  badanie w pozycji tradycyjnej – leżącej. Zapisy przesyłane są  poprzez wifi do centrali i tam zapisywane na dysku komputera, a następnie mogą być wydrukowywane wraz z analizą.

Serdecznie dziękujemy TUW PZUW z okazaną pomoc i nieocenione wsparcie.  Doposażenie oddziału z pewnością wpłynie na podniesienie bezpieczeństwa naszych pacjentek.