Możliwość odpłatnego wykonania badań w kierunku choroby COVID-19

19 czerwca 2020

Szanowni Państwo!

Uprzejmie informujemy, że istnieje możliwość wykonania odpłatnego badania w celu identyfikacji zakażenia wirusem SARS-CoV-2 (wywołującym chorobę COVID-19) metodą Real Time PCR –(wymaz z gardła) w Medycznym Laboratorium Diagnostycznym NZOZ Szpitala Powiatowego w Dzierżoniowie Sp. z o.o.

Badanie wykonywane metodą RT-PCR wykrywa obecność materiału genetycznego wirusa SARS-CoV-2 – test genetyczny.

Cena badania: 550,00 zł.

Istnieje również możliwość pobrania próbki do  badania w celu identyfikacji zakażenia wirusem SARS-CoV-2 (wywołującym chorobę COVID-19) metodą Real Time PCR –(wymaz z gardła) z dojazdem do Pacjenta.

Cena badania: 630,00 zł

Ponadto w Medycznym Laboratorium Diagnostycznym można również wykonać badanie  oznaczenia ilościowego poziomu przeciwciał IgG (późnych) przeciw wirusowi SARS -CoV-2 z krwi żylnej – badanie serologiczne.

Celem takiego badania jest zidentyfikowanie przeciwciał anty-SARS-CoV-2, które powstały po kontakcie z wirusem. Dodatni wynik badania może świadczyć o przebyciu zakażenia w przeszłości lub toczącej się infekcji. Wynik ujemny nie wyklucza zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

Cena badania – 125 zł.

Rejestracji telefonicznej na powyższe badania można dokonać w Medycznym Laboratorium Diagnostycznym pod numerami: 74 834 41 57 lub 724 990 213.

Wszystkie badania wykonywane są w bezpiecznych warunkach z zachowaniem wszelkich środków ostrożności oraz reżimu sanitarnego.