NOWE USŁUGI Z ZAKRESU BIOLOGICZNEJ KONTROLI STERYLIZACJI PAROWEJ W PRACOWNI BAKTERIOLOGII

19 grudnia 2019

Uprzejmie informujemy, że od grudnia 2019 r. NZOZ Szpital Powiatowy w Dzierżoniowie Sp. z o.o. wykonuje usługi biologicznej kontroli sterylizacji parowej przy użyciu testów ampułkowych w  Pracowni Bakteriologicznej.

Serdecznie zapraszamy wszystkich dotychczasowych kontrahentów Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Dzierżoniowie, jak również nowych, do korzystania z naszych usług.

Testy można dostarczać od poniedziałku do czwartku od godz. 7.30-17.30, w piątki od godz. 7.30-12.00.

DLACZEGO NALEŻY KONTROLOWAĆ PROCES STERYLIZACJI?

Kontrolę skuteczności procesów sterylizacji przeprowadza się m.in. za pomocą wskaźników biologicznych. Wskaźniki biologiczne zapewniają bezpośrednią ocenę biobójczej skuteczności sterylizacji. Potwierdzają, że podczas procesu sterylizacji zostały zniszczone wszystkie drobnoustroje, zarówno formy wegetatywne, jak i formy przetrwalne (spory). Kontrolę procesu sterylizacji wykonuje się w celu sprawdzenia, czy urządzenie jest sprawne i czy zostały zachowane odpowiednie warunki dla przeprowadzenia skuteczniej sterylizacji, tj. temp., czas. Dokumentacja dotycząca kontroli procesu sterylizacji wymagana jest przez organy kontrolujące skuteczność tego procesu.

DO KOGO KIEROWANE SĄ TEGO TYPU USŁUG?

Usługi kontroli procesu sterylizacji z zastosowaniem wskaźników biologicznych dedykowane są m.in. dla:

• Gabinetów Stomatologicznych
  • Gabinetów Ginekologicznych
  • Gabinetów Laryngologicznych
  • Gabinetów Chirurgicznych
  • Gabinetów Medycyny Estetycznej
  • Studio Tatuażu i in.

JAKIE BADANIA OFERUJEMY?

Kontrolę procesu sterylizacji parowej przy użyciu testów ampułkowych.