Szpital Powiatowy w Dzierżoniowie Nowy ambulans na potrzeby Zespołów Ratownictwa Medycznego Szpitala Powiatowego w Dzierżoniowie - Szpital Powiatowy w Dzierżoniowie

Od 15 maja 2024 r. członkowie Zespołów Ratownictwa Medycznego Działu Pomocy Doraźnej NZOZ Szpitala Powiatowego w Dzierżoniowie Sp. z o.o. mają do dyspozycji nowy ambulans działający w ramach systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne. Ambulans ratunkowy marki VOLKSWAGEN CRAFTER DMC 3,5 T, TYP B został zakupiony za kwotę 592 603,14 zł w ramach umowy na udzielenie dotacji celowej na realizację zadania polegającego na dofinansowaniu systemu PRM w zakresie zakupu ambulansów wraz z dodatkowym wyposażeniem dla ZRM zawartej pomiędzy Ministrem Zdrowia, a NZOZ Szpitalem Powiatowym w Dzierżoniowie Sp. z o.o.

Na zakup ambulansu szpital pozyskał środki finansowe w ramach ogłoszonego „Naboru w ramach Programu inwestycyjnego dotyczącego wsparcia infrastruktury ratownictwa medycznego w zakresie zakupu ambulansów dla zespołów ratownictwa medycznego wraz z dodatkowym wyposażeniem ze środków subfunduszu modernizacji podmiotów leczniczych wyodrębnionego z funduszu medycznego”.

Obecnie jest to jeden z najlepiej wyposażonych ambulansów dysponenta ratownictwa medycznego Szpitala Powiatowego w Dzierżoniowie, który jeździ w systemie PRM, a składa się na nie m.in.:

• wideolaryngoskop
  • urządzenie do mechanicznej kompresji klatki piersiowej
  • urządzenie do przenoszenia pacjenta siedzącego o nośności powyżej 170 kg z systemem trakcyjnym umożliwiającym transport pacjenta po schodach
  • defibrylator z funkcją wykrywania obecności tlenku węgla
  • respirator
  • nosze
  • pompa infuzyjna
  • ssak
  • urządzenie do bezpiecznego oczyszczania powietrza.