Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Szpital Powiatowy w Dzierżoniowie Rozpoczęcie działalności Poradni Neonatologicznej - Szpital Powiatowy w Dzierżoniowie

Rozpoczęcie działalności Poradni Neonatologicznej

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że w NZOZ Szpital Powiatowy w Dzierżoniowie Sp. z o.o działalność rozpoczyna Poradnia Neonatologiczna zapewniająca opiekę nad noworodkiem (dziecko do 6 tygodnia życia włącznie).

W poradni oferujemy m.in.:

  • badania ultrasonograficzne noworodków (pełen zakres badań ultrasonograficznych, które dostarczają informacji o budowie i patologii mózgu, kanału kręgowego, płuc, narządów jamy brzusznej i układu płciowego),
  • nieinwazyjny pomiar żółtaczki (w celu oceny żółtaczki korzystamy z bilirubinometru, który umożliwia przezskórny pomiar stężenia bilirubiny),
  • pomoc w rozwiązywaniu problemów laktacyjnych,
  • zabieg frenotomii (podcięcie skróconego wędzidełka języka).

Poradnia Neonatologiczna udziela świadczeń zdrowotnych zarówno dzieciom urodzonym w NZOZ Szpital Powiatowy w Dzierżoniowie Sp. z o.o jak i innych placówkach medycznych. Szczególną opieką otaczamy noworodki z problemami okresu okołoporodowego. Podczas wizyty w Poradni kontrolujemy masę ciała dziecka, tempo wzrostu, oceniamy jego stopień rozwoju oraz żywienie i pielęgnację.

Dzieci urodzone w NZOZ Szpital Powiatowy w Dzierżoniowie Sp. z o.o wymagające kontroli w Poradni zapisywane są na pierwszą wizytę w dniu wypisu ze szpitala (otrzymują skierowanie
do Poradni Neonatologicznej).

Noworodki urodzone w innych placówkach medycznych mogą skorzystać ze specjalistycznej porady neonatologa po uzyskaniu skierowania od lekarza pediatry podstawowej opieki zdrowotnej.

Czas pracy poradni: poniedziałek, wtorek, środa, piątek w godzinach od 10:00 do 14:00.

Rejestracja do Poradni Neontologicznej prowadzona jest przez Punkt Rejestracji przy wejściu głównym do szpitala w Dzierżoniowie, tel. 74 834 41 88, 74 834 41 82.

W poradni obecnie nie konsultujemy pacjentów wykazujących objawy infekcji wirusowych i bakteryjnych czy chorób zakaźnych.

Poradnia finansowana jest ze środków własnych Szpitala, a badania wykonywane są przez lekarzy zatrudnionych w oddziale neonatologicznym BEZPŁATNIE.

ZAPRASZAMY !!