Szpital Powiatowy w Dzierżoniowie Co zabrać ze sobą do szpitala - Szpital Powiatowy w Dzierżoniowie

Co zabrać ze sobą do szpitala

Niezbędne dokumenty: dokument potwierdzający tożsamość* (np. dowód osobisty lub paszport, legitymacja emeryta/rencisty/studencka, a w przypadku osób niepełnoletnich legitymacja szkolna, aplikacja mObywatel).

Przy planowanym przyjęciu do szpitala prosimy pacjentów o zabranie ze sobą:

1. skierowania do szpitala jeśli wydano w formie papierowej
  2. dokumentu potwierdzającego tożsamość* (np. dowód osobisty lub paszport, legitymacja emeryta/rencisty/studencka, a w przypadku osób niepełnoletnich legitymacja szkolna). Pacjent może również potwierdzić swoją tożsamość z pomocą mDowodu dostępnego w aplikacji mObywatel.
  3. posiadanej dokumentacji medycznej na temat swojej choroby: kartę informacyjną z poprzednich pobytów w szpitalu, ostatnie wyniki badań, dokumenty z leczenia ambulatoryjnego itp.,
  4. oryginalnego wyniku badania grupy krwi i czynnika RH  (jeżeli pacjent takie posiada),
  5. osobiste przybory toaletowe np. szczoteczka, pasta do zębów, grzebień itp.,
  6. kapci oraz klapek pod prysznic,
  7. piżamę, koszulę nocną lub wygodne ubranie np. dres,
  8. bieliznę osobistą, szlafrok,
  9. ręczniki,
  10. aktualnie przyjmowane leki,
  11. w przypadku hospitalizacji dziecka dodatkowo książeczkę zdrowia oraz PESEL dziecka,
  12. w przypadku hospitalizacji kobiety w ciąży karta ciąży, wyniki badań wykonach w ciąży (jeżeli pacjentka posiada).

Co można jeszcze zabrać na szpitalny oddział:

1. kubek ewentualnie szklankę, sztućce,
  2. wodę niegazowaną,
  3. środki higieny osobistej np. podpaski, chusteczki higieniczne itp.,
  4. książki, czasopisma, itp.,
  5. telefon komórkowy, ładowarkę,
  6. drobne pieniądze.

Spis potrzebnych rzeczy można pobrać w formie listy do wydrukowania.

Torba do szpitala dla przyszłej mamy

Pakowanie torby dla mamy i dziecka najlepiej zacząć wcześniej, np. wraz z końcem 7 miesiąca ciąży. Proponowana przez nas lista pomoże przygotować najpotrzebniejsze rzeczy. Warto wcześniej zastanowić się co będzie potrzebne mamie  i dzidziusiowi w szpitalu. Dobrze jest rzeczy podzielić na dwie torby (jedna dla mamy, druga dla dziecka) ułatwi to funkcjonowanie podczas pobytu w szpitalu. Dodatkowo torbę dla mamy warto spakować tak, żeby na wierzchu były rzeczy potrzebne do porodu, a pod spodem rzeczy potrzebne po porodzie. Dokumenty wymagane do rejestracji na oddział dobrze jest trzymać w osobnej kieszonce. Wyniki badań najlepiej jest ułożyć w sposób chronologiczny. Spokojne przygotowanie się do przyjęcia na oddział, pozwoli uniknąć niepotrzebnego stresu.

Lista rzeczy niezbędnych przed i po porodzie

Badania:

1. wynik grupy krwi (musi być oryginał)
  2. badanie na obecność przeciwciał anty Rh (przy Rh ujemnym)
  3. HIV
  4. HBS – badanie na nosicielstwo antygenu żółtaczki zakaźnej
  5. odczyn WR – badanie w kierunku kiły
  6. GBS – wymaz z pochwy w kierunku paciorkowca
  7. badanie USG
  8. ostatnie badanie krwi i moczu
  9. karta przebiegu ciąży

Niezbędne dokumenty:

1. dokument potwierdzający tożsamość* (np. dowód osobisty lub paszport, legitymacja emeryta/rencisty/studencka, a w przypadku osób niepełnoletnich legitymacja szkolna).

Na czas porodu dla mamy:

1. koszula nocna bawełniana, ciepłe skarpety,
  2. przybory toaletowe,
  3. klapki pod prysznic,
  4. dwa ręczniki,
  5. podpaski (duże),
  6. woda mineralna (niegazowana),
  7. przyda się gorzka czekolada.

Dla taty:

1. zegarek i telefon,
  2. woda mineralna,
  3. aparat fotograficzny.

Dla dziecka:

1. paczka pieluszek jednorazowych w najmniejszym rozmiarze,
  2. dwie pieluchy tetrowe,
  3. chusteczki nawilżone do pielęgnacji dziecka,
  4. trzy cienkie body i trzy pary śpioszków lub trzy cienkie pajacyki rozpinane na całej długości,
  5. dwie bawełniane czapeczki,
  6. dwie pary skarpetek, rękawiczki (żeby dziecko nie drapało się po buzi),
  7. można wziąć kocyk.

Dla mamy po porodzie:

1. dwie – trzy bawełniane koszule ułatwiające karmienie,
  2. majtki jednorazowe,
  3. szlafrok, kapcie, ciepłe skarpety,
  4. dwa biustonosze do karmienia i wkładki laktacyjne,
  5. dwa ręczniki,
  6. przybory toaletowe i kosmetyki,
  7. podpaski (duże),
  8. telefon, ładowarka.

Spis potrzebnych rzeczy dla mamy i dziecka można pobrać w formie listy do wydrukowania.

UWAGA: Wszelkie wartościowe przedmioty należy zostawić w domu – Szpital nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy pozostawione w szafkach przy łóżku.

*Podstawą do uzyskania świadczeń opieki zdrowotnej jest przedstawienie przez pacjenta swojego numeru PESEL i potwierdzenie tożsamości dokumentem. Jeżeli Pacjent jest ubezpieczony, a jego uprawnienia nie zostaną potwierdzone w systemie eWUŚ – Pacjent podpisuje stosowne oświadczenie lub opłaca hospitalizacje.