Szpital Powiatowy w Dzierżoniowie NOCNA I ŚWIĄTECZNA OPIEKA ZDROWOTNA - Szpital Powiatowy w Dzierżoniowie

NOCNA I ŚWIĄTECZNA OPIEKA ZDROWOTNA

Lokalizacja: Punkt nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej znajduje się budynku A (dawna Izba Przyjęć) ul. Cicha 1 w Dzierżoniowie.

Telefon: 74 834 41 29.

Kierownik Poradni: lek. Walid Qannita

Świadczenia udzielane są pacjentom:

• od poniedziałku do piątku w godz. od 18:00 do 08:00 dnia następnego,
  • w soboty, niedziele oraz inne dni ustawowo wolne od pracy w godz. od 08:00 dnia danego do godz. 08:00 dnia następnego.

Ze świadczeń nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej można skorzystać w przypadku nagłego pogorszenia stanu zdrowia, gdy nie ma objawów sugerujących bezpośrednie zagrożenia życia, a zastosowane środki domowe lub leki dostępne bez recepty nie przyniosły spodziewanej poprawy, oraz gdy zachodzi obawa, że oczekiwanie na otwarcie przychodni może znacząco i niekorzystnie wpłynąć na stan zdrowia.

Przykłady:

• infekcja dróg oddechowych z wysoką gorączką (wyższa niż 39 °C, szczególnie  u małych dzieci i ludzi w podeszłym wieku);
  • bóle brzucha, nieustające mimo stosowania leków rozkurczowych;
  • zaostrzenie dolegliwości znanej choroby przewlekłej (np. kolejny napad astmy oskrzelowej z umiarkowaną dusznością);
  • biegunka lub wymioty, szczególnie u dzieci lub osób w podeszłym wieku;
  • zatrzymanie wiatrów, stolca lub moczu.

ŚWIADCZENIA UDZIELANE W PUNKCIE NOCNEJ I ŚWIĄTECZNEJ OPIEKI ZDROWOTNEJ:

• porada lekarska udzielana w warunkach ambulatoryjnych, telefonicznie lub w przypadkach medycznie uzasadnionych – w domu pacjenta;
  • zabiegi pielęgniarskie udzielane w ramach porady lekarskiej lub wynikające  z ciągłości leczenia (np. zastrzyki lub opatrunki zlecane przez lekarza POZ ) – mogą być wykonywane w warunkach ambulatoryjnych lub w przypadkach medycznie uzasadnionych w domu pacjenta;

ŚWIADCZENIA NIE UDZIELANE W PUNKCIE NOCNEJ I ŚWIĄTECZNEJ OPIEKI ZDROWOTNEJ:

• wizyty kontrolne w związku z wcześniej rozpoczętym leczeniem,
  • recepty na stałe leki w związku ze schorzeniem przewlekłym,
  • rutynowe zaświadczenia o stanie zdrowia.

Zawsze, kiedy wydaje nam się, że nasze lub czyjeś życie jest zagrożone, należy bezwzględnie dzwonić pod numer alarmowy pogotowia ratunkowego 999 lub 112.

Zaświadczenia o czasowej niezdolności do pracy wystawiane są wyłącznie na ustny wniosek pacjenta złożony podczas udzielania świadczenia zdrowotnego przez lekarza.

Więcej informacji w pliku do pobrania

Przypominamy, że od 1 października 2017 r. można udać się do dowolnego punktu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, niezależnie od miejsca zamieszkania i  od tego do którego lekarza/pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) została złożona deklaracja.

PUNKTY NOCNEJ I ŚWIĄTECZNEJ POMOCY MEDYCZNEJ W REJONIE

Nazwa świadczeniodawcy Miejsce realizacji świadczeń Numer telefonu
Szpital Św. Antoniego w Ząbkowicach Śląskich Ząbkowice Śląskie
ul. Bolesława Chrobrego 5
(budynek Przychodni w podwórzu szpitala)
74 641 34 10, 727 600 374
Ziębice
pl. Strażacki 8
74 819 12 99
„Zespół Opieki Zdrowotnej” w Kłodzku Kłodzko
ul. Szpitalna 1a
74 865 11 09
Nowa Ruda
ul. Szpitalna 2
74 872 40 04
Bystrzyckie Centrum Zdrowia Spółka z o.o. Bystrzyca Kłodzka
ul. Okrzei 49,
(wejście główne – parter)
74 811 15 77,
NZOZ Szpital Powiatowy w Dzierżoniowie sp. z o.o. Dzierżoniów
ul. Cicha 1
(budynek „A” wejście „A1”)
74 834 41 29
SPZOZ w Świdnicy Świdnica
ul. Leśna 31
74 66 22 780
Strzegom
ul. Armii Krajowej 23
74 662 29 70
„MIKULICZ” sp. z o.o. Świebodzice
ul. Skłodowskiej-Curie 3-7
(budynek ” A „)
74 64 19 283
Specjalistyczny Szpital Ginekologiczno-Położniczy im. E. Biernackiego w Wałbrzychu
Wałbrzych
ul. Paderewskiego 10
74 88 77 167
Specjalistyczny Szpital
im. dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu
Wałbrzych
ul. Sokołowskiego 4
(dzielnica Piaskowa Góra)
wejście przez Szpitalny Oddział Ratunkowy.
Pacjent zgłasza się do rejestracji SOR
74 64 89 968