Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Szpital Powiatowy w Dzierżoniowie ODDZIAŁ GINEKOLOGICZNO – POŁOŻNICZY - Szpital Powiatowy w Dzierżoniowie

ODDZIAŁ GINEKOLOGICZNO – POŁOŻNICZY

Lokalizacja: Oddział znajduje się w budynku C, ul. Cicha 1 w Dzierżoniowie

Telefon: 74 83 44 138, porodówka 74 83 44 139.

Kierownik Oddziału: dr n. med.  Andrzej Popiela – specjalista w dziedzinie położnictwa i ginekologii, specjalista w dziedzinie ginekologii onkologicznej, specjalista w dziedzinie perinatologii.

Zastępca kierownika: lek. Arkadiusz Zieliński specjalista w zakresie położnictwa i ginekologii.

Pielęgniarka Oddziałowa:  Irena Sienkiewicz – Jabłońska – specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa neonatologicznego.

Informacje ogólne:  Blok porodowy składa się z trzech sal przedporodowych, każda z osobnym węzłem sanitarnym, jedna z tych sal przeznaczona jest do porodów rodzinnych. Sala Porodowa  jest przestrzenna i wyposażona w najnowocześniejsze łóżka porodowe oraz zespół do pielęgnacji noworodka. Porody prowadzone zgodnie z zaleceniami WHO. 80% porodów w towarzystwie członka rodziny (porody rodzinne) odbywają się nieodpłatnie. Sala operacyjna przeznaczona jest tylko do cięć cesarskich. Cięcia cesarskie wykonywane są cięciem nadłonowym (niewidoczna blizna pooperacyjna). Blok Porodowy i Oddział Połogowy obsługuje dwóch lekarzy przydzielonych na stałe – zmiana zespołów następuje co 3 miesiące. Przy każdym porodzie zapewniamy opiekę lekarza położnika, neonatologa i ewentualnie anestezjologa. Dla przyszłych rodziców możliwe jest obejrzenie oddziału.

Oddział Ginekologiczny wykonuje pełen zakres usług zabiegowych. Zabiegi ginekologiczne jednodniowe wykonywane są w znieczuleniu ogólnym krótkotrwałym wykonywanym przez zespół w systemie planowym. Na zabiegi operacyjne w systemie planowym, należy zgłaszać się codziennie około godziny 11:00 celem terminu operacji. Terminy operacji uzależnione od kontaktu z NFZ. Przyjęcia planowe na Oddział Ginekologiczny  odbywają się w godzinach od 700 do 900.